A balkon növények ültetési ideje késő tavasszal, az utolsó fagyos napok után kezdődik. Nincs más teendőnk, a kertészetben vásároljunk erős, egészséges egynyári növényeket. A balkonládákba érdemes kifejezetten balkon földkeveréket tölteni. Nem elég a növényeket gondosan kiválasztani, megfelelő alapot kell teremtenünk a növekedéséhez. Tanácsként szolgáljon, ne válasszunk általános virágföldet balkonládába, még ha olcsóbb is. A balkonládák ki vannak téve a napnak, esőnek, szélnek, ezáltal jó szervesanyag tartalmú, makroelemekben gazdag földet kíván. Tehát a siker kulcsa egyszerű, jó minőségű, erős növény, nagy balkonláda és balkonföld. Természetesen a jó talaj csak az egyik szempont a sikerhez, rendszeres gondozás nélkül sikertelen a balkonkertészet. Rendszeresen távolítsuk el az elvirágzott, elszáradt részeket, ösztönözve a folyamatos virágzásra növényünket. Meghálálja, ha naponta kétszer a reggeli és esti órákban megöntözzük.
Felhasználási javaslat:
Valamennyi enyhén lúgos termesztő közeget igénylő, mészigényes dísznövénykultúrák termesztésére és nevelésére alkalmas virágföld: Aucuba japonica, Aspidistra elatior (kukoricalevél), Cariota, Chamaerops humilis (törpepálma), Nerium oleander (leander), cserepes orgona Pandanus (csavartpálma) fajok Pelargonium (muskátli) Philodendron fajok, Phoenix (datolya pálma), Rosmarinus fajok és fajták, cserepes rózsa, Sansavieria (tigrislevél), Schefflera, szegfűfélék, 2 évesnél idősebb pálmák.
Összetétel:
Szélmezői tőzeg, komposztált szarvasmarha trágya, bazalt, homok, mészkő örlemény. Kiváló víz, hő- és tápanyag-gazdálkodású, jó szerkezetállandóságú, levegőtartó virágföld közeg.
Jellemzők:
pH (vizes) 6,8±0,5
Szervesanyag-tartalom (m/m %)/sz.a. 50,0 legalább
Tápanyagtartalom és oldhatóság:
Nitrogén (m/m %)/sz.a. N 1,00 legalább
Foszfor (m/m %)/sz.a. P2O5 0,20 legalább
Kálium-oxid (m/m %)/sz.a. K2O 0,30 legalább