Tudnivaló, hogy szemet gyönyörködtető, bőségesen termő palánta csak jó minőségű talajban nevelhető, ezért mindenképp szerezzünk be palántaföldet az ültetéshez. Felmerül a kérdés, miért nem jó az általános virágföld. A palántaföld valamivel drágább az általános virágföldnél, azonban számtalan jó tulajdonsággal bír, amire a zöldségeknek igencsak szükségük van. Többek között lazább szerkezetű, kiváló vízgazdálkodású és legfőképp tápanyagokkal dúsított, melyben erőteljes gyökérzetfejlődés indul meg. A zöldségföld nagy előnye, hogy nincs szükség állandó tápanyag kijuttatásra, egyedi összetétele biztosítja mindezt.
Tipp! A palántanevelés kis helyen is megoldható, ezért a kisebb kerttulajdonosok és a balkonnal rendelkezők számára is elérhető. Apró kertekbe tervezzünk magas ágyást, melyben sokféle zöldség megfér és egyben rendkívül dekoratív is. Erkélyek balkonládáiban, nagy cserepekben éppúgy csodás, egészséges zöldségek termeszthetők! Vonjuk be a gyerekeket is a palántázás rejtelmeibe, remek kikapcsolódás és tanulási folyamat is egyben.
Felhasználási javaslat:
Valamennyi semleges közeget igénylő zöldségféle termesztésére és nevelésére alkalmas földkeverék: Capsicum sp. (Paprika fajták), Cucumis (uborka), Lactuca (saláta) Brassica sp. (káposztafélék), Lycopersicum esculentum (paradicsom fajták), minden egyéb levél és gyökérzöldség fajok, fajták.
Összetétel:
Szélmezői tőzeg, savanyú tőzeg, komposztált szarvasmarha trágya, bazalt, homok. Kiváló víz, hő- és tápanyag-gazdálkodású, jó szerkezetállandóságú, levegőtartó földkeverék közeg.
Jellemzők:
pH (vizes) 6,6 ± 0,5
Szervesanyag-tartalom (m/m %)/sz.a. 50,0 legalább
Tápanyagtartalom és oldhatóság:
Nitrogén (m/m %)/sz.a. N 1,00 legalább
Foszfor (m/m %)/sz.a. P2O5 0,10 legalább
Kálium-oxid (m/m %)/sz.a. K2O 0,30 legalább